icraX.com’da bulunan otomatik iş süreç sistemi sayesinde sizin ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan tüm işler bir sonraki aşamasına otomatik olarak ilerler. Sizin sadece işlerinizle ilgili sonuçları uygun işe girmeniz yeterlidir.

Örneğin Yeni İcra Takibi sayfasından açılan tüm işler Takip Açılış işinde Başlamamış İş Listesinde birikir. Bu listeden icrada takibini açtığınız/açacağınız takipleri seçip, icrada açılış tarihi ve icra dairesi bilgilerini seçtikten sonra Liste Hazırla dediğinizde, bu dosya(lar), Takip açılış işinin başlamış listesi haline gelir. Başlamış listeden UYAP dosyasını (XML) indirebilir, takip açılış evraklarını yazdırabilir ya da Word dokümanı olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu aşamada icra dosya numarası ve tebligat barkod numarası girilen işler seçilip kaydedildiğinde ise bir sonraki aşama olan Takibi Kesinleştirme aşamasına geçer.

Her bir aşamada girilen bilgilere göre bir sonraki aşama oluşturulur. Örneğin Takibi Kesinleştirme aşamasında tebliğ olup bilgileri girilen dosyada Haciz Menkul işi oluşurken, bilatebliğ sonuç girilen dosyada Takibi Kesinleştirmek için Adr. Araştırması işi, itiraz bilgisi girilen dosyada İtirazın İptali Davası Açma Kararı işi oluşur. Böylece dosyalarınız bulundukları aşamalara ve işlere uygun olarak icra dairesine göre gruplanarak her zaman önünüzde yer alır.

Yapılması Gereken İşler

Yapılması Gereken İşler

Otomatik işler sizin dosyalara girdiğiniz bilgilere göre her aşama ve işte oluşur. Örneğin bir dosyaya mal varlığı bilgisi olarak Araç-Otomobil girdiğinizde, dosyada otomatik olarak Haciz Müzekkeresi(Araç) işi, maaş bilgisi girdiğinizde Haciz Müzekkeresi (Maaş) işi oluşur. Haciz Müzekkeresi(Maaş) işini başlatıp ilerlettiğinizde, dosyanızda Haciz Müzekkeresi Cevabı (Maaş) işi otomatik olarak oluşur. Haciz Müzekkeresi Cevabı (Maaş) işinde olumlu sonuç girdikleriniz için Haciz-Maaş Ödeme Kontrol işi oluşurken, olumsuz (işten ayrılmış,vb.) sonuç girdiklerinizle iş otomatik olarak sonlandırılır.

icraX Sorgu kullanarak yaptığınız sorgularda bulunan mal varlıkları ise dosyalara otomatik olarak işleneceği için sizin bir işlem yapmanıza gerek kalmadan işleri oluşur. Siz yapılması gereken işler tablonuzdan bu işlere toplu halde ulaşarak takip edebilirsiniz.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.