Dosya Arama

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

3.DOSYA FÖYÜ

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

ANASAYFA VE TAKİP KARTI

Dosya Arama

İstediğiniz bir dosyaya kolayca ulaşmanız için kullanacağınız alandır. Bu alandan istediğimiz dosyaya elimizde bulunan bilgileri aratarak ulaşabiliriz.

Dosya Arama Kriterleri

Arama kıstasları ve kullanım özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dosya ID
Dosyaya özel olarak verilen ID numarası ile aratmak için kullanılan alandır. Kısmi arama yapmak için kullanılmaz. Her dosyanın ID’si kendine özel olduğu için, tek dosya gösterir.

İcra Dairesi
Açılan listeden seçilecek icra dairesine ait dosyalarda arama yapılmasını sağlar. Genelde başka bir kıstas ile birlikte filtreleme yapması için kullanılır. Az dosya bulunan icra dairesi ya da mercilerde tek başına kullanılabilir.

Dosya Numarası
Dosya numarasına göre arama yapmak için kullanılır. O dosya numarasına sahip farklı mercilerdeki tüm dosyaları listeler. Tek bir sonuca ulaşmak için icra dairesi ile birlikte kullanılmalıdır.

Ad/Soyad
Borçlu ya da dosyadaki taraf (alacaklı hariç) adından arama yapmak için kullanılır. Kısmi arama yapmak için kullanılabilir. Örneğin “mehme” yazarak arama yapıldığında “mehmet, mehmet âli, karamehmet” gibi içinde herhangi bir şekilde “mehme” kelimesini geçiren tüm dosyaları listeler. İsim benzerliği ya da yaygın isimlerden dolayı tek başına kullanılması etkin sonuç vermez. Soy isim, icra dairesi gibi filtreleyici kıstaslar ile birlikte kullanılmalıdır. Şirket isimleri “Ad” alanına yazılarak aratılır.

TC Kimlik No
Borçluya ya da dosyadaki tarafa (alacaklı hariç) ait TC kimlik numarası ile arama yapmak için kullanılır. Arama yapabilmek için 11 hanenin tamamı girilmelidir. Bu TC kimlik numarasına sahip borçluları/tarafları içeren tüm dosyaları listeler.

Büro No
Büro tarafından dosyaya verilen numara ile aratmak için kullanılır. Dosyaya ait büro numarası takip kartında Dosya Hesabı penceresinin üst kısmında yer alır. Büro numarası dosyaya özel olduğu için tek sonuç listeler. Kısmi arama yapılmaz.

Dosya Arama Penceresi Kullanımı

Dosya aratmak için yukarıdaki kıstaslardan bir ya da birkaçı girildikten sonra klavyeden Enter tuşuna basarak ya da Ara düğmesine basarak arama yapabilirsiniz. Arama kıstaslarına girdiğiniz tüm değerleri silmek ve yeni değer girmeye hazır hale getirmek için Temizle düğmesini kullanabilirsiniz. İstediğiniz takip kartına ulaşmak için, kaydın başında bulunan Dosyayı Aç bağlantısını tıklayabilir ya da kaydı iki kez tıklayabilirsiniz.

Takip Kartı

icrax.com, tüm bilgilere hızlıca ulaşabilmeniz ve işlemlerinizi kolayca yapabilmeniz için geliştirilmiş bir takip kartına sahiptir.   Takip kartı genel olarak 4 ana bölümden ve aşağıdaki alt başlıklardan oluşur:

Dosya Aramanın Sağladığı Faydalar

Dosya Arama alanında yer alan kriterlerden herhangi birini kullanarak dosya aratmanızı sağlar.

Arattığınız kritere uygun dosyaları görmenizi sağlar.

Arattığınız dosyanın takip kartına ulaşmanızı sağlar.