İŞ AKIŞI VE İCRA İŞLEMLERİ

icrax.com, sahip olduğu iş süreç akışı sayesinde yapılması gereken tüm işleri sırasıyla ve uygun bir şekilde yapmanızı sağlarken, her adımdan sonra girdiğiniz bilgilere ve sonuçlara göre sonraki adımı kendisi planlayarak sizi iş yükünden kurtarır. Bu işleri icra dairelerine göre gruplayarak da kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Ayrıca her adımda işle ilgili evrakları otomatik ve toplu olarak yazdırmanızı da sağlar.

İş süreç akışı sisteme girilen herhangi bir bilgi ile veya manüel olarak başlatılabilir. İşin oluşturulması ile birlikte her aşamada girilen sonuçlar ve cevaplar işin uygun olarak ilerlemesini sağlar. Herhangi bir dosyaya maaş bilgisi girdiğinizde, icrax.com bir maaş haczi aşaması oluşturur. Böylece bu bilgi ile yapmanız gereken işlemi başlatır. Örneğin maaş işlemleri ilerlerken, işyerinden gelen cevapta borçlunun artık orada çalışmadığı bilgisi gelirse, bu bilgiyi sisteme girdiğinizde işi bitirir. Eğer cevapta kişinin çalıştığı ve hacizde 1. sırada olduğunuz bilgisi gelirse bu sefer aylık olarak maaştan kesintileri takip etmenizi sağlayan bir “Maaş Ödeme Kontrol” işi başlatır. Bu ve bunun gibi her aşama ve girilen bilgiler işin sorunsuz, düzenli ve kolay bir şekilde takip edilmesini sağlar.

Bu kılavuzda tüm işler ve süreçler anlatılırken işlere Ana sayfada yer alan “Yapılması Gerekli İşlemler” tablosundan ulaşım şekli anlatılmıştır. Bu tablo sayesinde istediğiniz işin istediğiniz icra dairesindeki toplu listesine kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra istediğiniz işe aynı zamanda takip kartında yer alan “Dosya Aktif Aşamaları” tablosundan da ulaşabilirsiniz. Bu tabloda yer alan işin başındaki “İşlemi Aç” bağlantısına tıkladığınızda sadece o dosyanın kaydının bulunduğu listeye ulaşabilirsiniz.

İşler “Başlamış İşler” ve “Başlamamış İşler” olarak ikiye ayrılır. Bu ayrım her adımda ve aşamada mevcuttur.